• کد خبر: ۹۹۰۹۳
  • ۱۴۰۳-۰۴-۱۹ - : ۱۲:۴۸

آزمایش تب دنگی ۶۳ نفر مثبت شد

معاون وزارت بهداشت گفت: از ۲۰۰ نفری که با علائم شدید استخوان‌درد و تب بالای ۴۰ درجه به مراکز درمانی مراجعه کردند، آزمایش ۶۳ نفر مثبت شده و هنوز جواب آزمایش برخی نیامده است.

 به گزارش اقتصاد سالم ؛ سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت با اعلام اینکه یک درصد موارد ابتلا به تب دنگی منجر به فوت می‌شود، اظهار کرد: تب بالای ۴۰ درجه و استخوان‌درد شدید از علائم این بیماری است.

کریمی ادامه داد: ۳۰ درصد از افرادی که با علائم استخوان‌درد شدید و تب بالا به مراکز درمانی مراجعه کردند، دارای بیماری تب دنگی بودند.

وی افزود: از ۲۰۰ نفری که با علائم شدید استخوان‌درد و تب بالای ۴۰ درجه به مراکز درمانی مراجعه کردند، ۶۳ نفر آزمایش آنها مثبت شده و هنوز جواب آزمایش برخی نیامده است.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: عمده این افراد مسافرینی بودند که از کشورهای حاشیه خلیج فارس آمده بودند. اگر افراد به دبی یا امارات مسافرتی داشته‌اند، حتما مراقبت کنند.

وی ادامه داد: حداکثر ۵ روز پس از اینکه پشه آلوده افراد را مورد گزش قرار دهد، علائمی چون افت فشار خون، ضعف، بی‌حالی و در صورت حاد بودن منجر به خون‌ریزی و حتی بستری می‌شود.

کریمی در پایان با توصیه به مردم در خصوص جمع‌آوری آب‌های راکد اطراف محل سکونت گفت: درمان این بیماری عمدتا علامتی است، یعنی با کاهش تب و دادن مایعات سعی می‌شود بیماری کنترل شود.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=99093
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما