• کد خبر: ۲۳۵۸
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۵ - : ۹:۵۶

داماد فراری وزیر سابق کجا پنهان شده است؟

به گزارش اقتصاد سالم؛ مدتی است که شعبه سوم دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی در حال رسیدگى به پرونده فساد پتروشیمی است، پرونده‌ای با ۱۵ متهم که ۵ تن از آن‌ها به نام‌های مرجان شیخ الاسلامی، محمدحسین شیرعلی، مهدی شریفی نیک نفس، سید امین قریشی سربستانی و اشرف ریاحی متواری هستند، اما در  این میان نام یک نفر از متهمان بیش از دیگران به چشم می‌خورد و دلیل آن هم ارتباط خویشاوندی است که وی با وزیر سابق صنعت دارد.

علی اشرف ریاحی داماد وزیر صنعت سابق که تا جلسات پیشین در دادگاه حضور داشت، دفاعیات خود را هم انجام داد و به یکباره پیش از آغاز دهمین جلسه رسیدگی به پرونده فرار کرد و قاضی مسعودی مقام خبر از متواری شدن او داد.

علی اشرف ریاحی مدیر عامل شرکت بازرگانی پتروشیمی دفتر دبی یکی از متهمان اصلی پرونده ارز‌های دولتی پتروشیمی است و او داماد محمدرضا نعمت‌زاده وزیر سابق صنعت است.

 

اتهام اشرف ریاحی چیست؟

اشرف ریاحی در پرونده فساد ۶ میلیارد یورویی پتروشیمی نقش زیادی داشته و به اتهام معاونت در اخلال کلان در نظام اقتصادی و تحصیل مال از طریق نامشروع نامش در کیفرخواست ذکر شده و در جلسات دادگاه حاضر می‌شد، اما حال با آغاز دوباره جلسات رسیدگی به این پرونده مشخص شد که او همسر و فرزندانش را روانه یکی از کشور‌های خارجی کرده، اما خودش به دلیل ممنوع الخروج بودن در داخل کشور متواری شده است، البته هنوز اطلاعات دقیقی موجود نیست که آیا او در داخل کشور حضور دارد یا اینکه از کشور خارج شده است.

علی اشرف ریاحی از همکاران مرجان شیخ الاسلامی و محسن احمدیان بوده و از طریق فساد‌های صورت گرفته مبالغ بسیاری را به جیب زده است، البته اشرف ریاحی برای دفاع از خود و حراست از عنوان خانوادگی همسرش یک بار اعلام کرد که موضوع پتروشیمی به قبل از سال ۹۵ و آغاز رابطه خویشاوندی او  با خانواده نعمت زاده بر می‌گردد.

قاضی مسعودی مقام: افرادی به متهمان گفته‌اند که در دادگاه حاضر نشوند

حال موضوعی که وجود دارد آن است که قاضی مسعودی مقام در جلسه یازدهم رسیدگی به پرونده پتروشیمی صراحتا  اعلام کرد که متهمان در جلسات دادگاه حاضر نمی‌شوند.

همچنین قاضی مسعودی مقام در ادامه جلسه دادگاه گفت: به متهمانی که در دادگاه حاضر نیستند و افرادی که به آن‌ها گفتند که در جلسه دادگاه حاضر نشوند تا این دادگاه تمام شود باید بگویم تمام مستندات مربوط به آن‌ها وجود دارد. همچنین به افرادی که به متهمان می‌گویند تا در جلسه دادگاه حاضر نشوند نیز باید بگویم اسنادی که شما فکر می‌کنید وجود ندارند، در اختیار ما هستند.

همچنین قاضی مسعودی مقام تصریح کرد: به آقای اشرف ریاحی که متواری است و در جلسات دادگاه حاضر نمی‌شود باید بگویم ضبط وثیقه او در حال انجام است و او پیش از این تمام مستندات را علیه خود و دیگر متهمان به دادگاه ارائه داده است. اگر هر شخصی تحت حمایت دیگری است، به او مراجعه کند. هیچکس تحت حمایت ما نیست و کسانی که سعی می‌کنند برای دادگاه مزاحمت ایجاد کنند هیچ تأثیری ندارند. ما هزاران سند داریم، آقایان به موکلین خود بگویید آن‌هایی که به شما می‌گویند در دادگاه حاضر نشوید، هم صدایشان و هم فیلمشان موجود است.

با این حال شعبه سوم دادگاه ویژگی رسیدگی به مفاسد اقتصادی در حال رسیدگی به پرونده پتروشیمی است و آخرین دفاع از متهمان در حال اخذ است، اما سوالی که وجود دارد این است که علی اشرف ریاحی همسر زینب نعمت زاده، دختر وزیر صنعت سابق هم اکنون به کجا متواری شده است؟

حال باید منتظر ماند و دید که آیا علی اشرف ریاحی در جلسات بعدی دادگاه خود را معرفی می‌کند و حاضر می‌شود یا همچنان متواری می‌ماند؟

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=2358
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما