• کد خبر: ۳۵۴۳
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۰ - : ۱۴:۳۴

آخرین آمار بیماران کرونا در ایران

سخنگوی وزارت بهداشت جدیدترین موارد شناسایی و فوتی ناشی از کروناویروس در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد سالم؛دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۶۴۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۷۳ نفر از آنها بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۷۵ هزار و ۲۱۲ نفر رسید.

لاری ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۵۷۱ نفر رسید.

وی گفت: خوشبختانه تا کنون ۳۲۳ هزار و ۲۳۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

به گفته لاری، ۳۷۲۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: تا کنون سه میلیون و ۲۳۱ هزار و ۱۱۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

به گفته وی، بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.

لاری همچنین افزود: همچنین استانهای آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی در تشریح وضعیت بیماری در استان چهارمحال و بختیاری گفت: این استان شاهد خیز ضعیف بیماری در اسفندماه سال گذشته و خیز نسبتا متوسط در فروردین ماه امسال بود و در اردیبهشت ماه همسو با سایر استانهای کشور شاهد افت نسبی در تعداد موارد بیماری در این استان بودیم، اما از اوایل خردادماه نمودار موارد ابتلا و بستری ناشی از این بیماری مجددا شیب صعودی به خود گرفت که به شکل نگران کننده ای در حال امتداد است و در حال حاضر به بیشترین میزان خود از زمان شیوع بیماری در این استان رسیده است و شهرستانهایی از جمله بروجن، سامان، شهرکرد لردگان در وضعیت قرمز و شهرستان فارسان در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری افزود: طبق گزارشهای رسیده، در هفته اول شهریور ماه میزان استفاده از ماسک توسط کارمندان دولتی این استان ۹۳ درصد و شاغلان و متصدیان مراکز صنعتی ۷۸ درصد است.  میزان استفاده از ماسک توسط مردم در اماکن عمومی این استان ۷۵ درصد و در وسایط نقله درون شهری و برون شهری ۷۰ درصد بوده است. بیشترین میزان رعایت پروتکلها در این استان نیز در رستورانها و کمترین میزان در پاساژها بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با رعایت بیشتر پروتکلهای بهداشتی و استفاده جدی تر از ماسک، شاهد توقف روند صعودی در موارد ابتلا و بستری روزانه و خروج شهرستانهای این استان از وضعیت قرمز و هشدار بیماری باشیم.

لاری همچنین ضمن آرزوی قبولی طاعات و عزاداری هموطنان در ایام شهادت امام حسین (ع)، از کلیه عاشقان و ارادتمندان مکتب آن حضرت خواست که با دقت نظر لازم، در اجرای هر چه مطلوبتر پروتکلهای عزاداری ماه محرم بکوشند و گفت: امیدواریم با همراهی مردم در رعایت اصول سه گانه بهداشتی شامل شست و شوی مرتب دستها، فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک شاهد شکست زنجیره انتقال بیماری در کشور باشیم.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=3543
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما