• کد خبر: ۳۶۱
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۹ - : ۷:۴۱

برگزاری مجمع سه بانک ادغامی بزودی

معاون وزارت اقتصاد ادغام بانک‌های نیروهای مسلح را یک الگوی مناسب به منظور اصلاح نظام بانکی معرفی کرد.

به گزارشدنیای خبر، معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی وزارت اقتصاد طی سخنانی در مجمع عمومی فوق العاده ادغام بانک سپه اظهار داشت: ادغام بانک‌ها و مؤسسه اعتباری وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه بر اساس مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی و تأیید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان یک گام اساسی در راستای اصلاح نظام بانکی است.
عباس معمارنژاد به فرآیند تصویب طرح ملی ادغام و گام‌های اصولی صورت پذیرفته به منظور طراحی یک مدل مفهومی بومی برای ادغام اشاره کرد و گفت: ادغام بانک‌ها و مؤسسه اعتباری نیروهای مسلح در بانک سپه که مبتنی بر یک رویکرد همه جانبه نگر طراحی و اجرا شده، یک الگوی مناسب به منظور اصلاح نظام بانکی است.
در این جلسه گزارش کاملی از اقدامات صورت پذیرفته توسط بانک سپه در راستای طرح ملی ادغام و همچنین گزارش اقدامات به عمل آمده به منظور بازنگری ساختار سازمانی، ادامه فعالیت کلیه نیروهای بانک‌ها و مؤسسه ادغامی در بانک سپه و عملیات اجرایی هماهنگ برای ارائه خدمات بانکی این بانک‌ها ارائه شد.
این گزارش می‌افزاید: پس از ارائه گزارش‌های اقدامات بانک سپه توسط هیأت مدیره این بانک و قرائت گزارش حسابرس و بازرس قانونی، اعضای مجمع به اتفاق آرا با ادغام بانک‌های حکمت ایرانیان و مهر اقتصاد در بانک سپه موافقت نمودند.
با این اقدام عملأ گام نهایی ادغام این دو بانک در بانک سپه برداشته شد.
گفتنی است، به زودی مجمع فوق العاده ادغام بانک‌های انصار، قوامین و مؤسسه اعتباری کوثر نیز برگزار خواهد شد.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=361
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما