• کد خبر: ۴۸۰۴۲
  • ۱۴۰۱-۰۵-۳۱ - : ۷:۲۲

پروازهای ترکیه به ایران تعلیق نشده است

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، گفت: سفر هوایی بین ایران و ترکیه برقرار است و پروازی در این مسیر تعلیق نشده است.

 به گزارش اقتصاد سالم؛حرمت‌الله رفیعی به دنبال انتشار خبر تعلیق پروازهای ترکیه به ایران و افغانستان به دنبال گسترش ویروس کرونا در برخی رسانه‌ها، گفت: بیانیۀ وزارت حمل و نقل ترکیه درباره تعلیق پروازها به خاطر کرونا مربوط به دو سال پیش (۲۰۲۰ میلادی) بوده و بر اساس پیگیری‌هایی که از سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین شرکت‌های هواپیمایی ترکیه که شامگاه یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ انجام شده است، هیچ دستوری برای تعلیق پروازها در این مسیر صادر نشده و سفرهای هوایی بین دو کشور بدون وقفه در جریان است.

او همچنین گفت: تورهای گردشگری بین ایران و ترکیه بدون اختلال جریان دارد.

جواد صالحی ـ مدیرکل دفتر ارتباطات و اطلاع رسانی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ـ نیز تعلیق پروازهای ترکیه به ایران را تکذیب کرد و در گفت‌وگو با رسانه‌های دیگر تایید کرد که تمام پروازهای ترکیه به ایران برقرار است و تعلیق پرواز در این مسیر به دلیل شیوع کرونا صحت ندارد.

ترکیه یکی از پرترافیک‌ترین مسیرهای هوایی بین‌المللی ایران به شمار می‌آید. همچنین بسیاری از گردشگران خارجی از این مسیر هوایی برای سفر به ایران استفاده می‌کنند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=48042
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما