• کد خبر: ۵۱۳
  • ۱۳۹۹-۰۳-۲۲ - : ۸:۰۷

کدام گروه خونی در برابر کرونا مقاوم است؟

ررسی تحقیقات جدید حاکی از آن است که ابتلا به ویروس کرونا در افراد دارای گروه خونی «O» کمتر از بقیه گروه‌های خونی است.

به گزارشدنیای خبر،  اطلاعات اولیه به دست آمده در تحقیقی جدید نشان می‌دهد گروه خونی افراد در مقاومت بدن آن‌ها نسبت به ویروس کرونا تاثیر گذار است.
محققان شرکت ۲۳ andMe ادعا می‌کنند احتمال ابتلای افرادی با گروه خونی «O» به ویروس کرونا ۱۸ درصد کمتر از بقیه گروه‌های خونی است. این شرکت در حوزه تست ژنتیک فعالیت می‌کند.
علاوه بر آن، افرادی با این گروه خونی که در برابر ویروس کرونا قرار می‌گیرند ۲۶ درصد کمتر از بقیه گروه‌های خونی احتمال دارد به کووید۱۹ مبتلا شوند.
محققان معتقدند این امر نشان می‌دهد با توجه به گروه خونی و ویروس، رابطه‌ای میان ژن‌ها وجود دارد.
برای این پژوهش محققان بیش از ۷۵۰ هزار شرکت کننده از جمله ۱۰ هزار نفر را استخدام کردند که به کووید۱۹ مبتلا بودند.
تست ابتلا به کووید۱۹ افرادی با گروه خون O، تا ۱۸ درصد کمتر از بقیه گروه‌های خونی، مثبت اعلام شد. همچنین حدود ۱.۳ درصد از شرکت کنندگان در تحقیق ۲۳ andMe با گروه خونی «O» به ویروس کرونا مبتلا شدند.
از سوی دیگر ۱.۴ درصد از افراد با گروه خونی «A» به کووید۱۹ مبتلا شدند. تست ویروس کرونای ۱.۵ درصد از افراد با گروه خونی «B» یا «AB» نیز مثبت اعلام شد.
از سوی دیگر افراد با گروه خونی «O» که در معرض ویروس قرار گرفته بودند (مانند کادر درمان) ۱۳تا ۲۶ درصد از کمتر از بقیه گروه‌های خونی به ویروس کرونا مبتلا شده بودند.
البته این یافته‌ها هنوز توسط محققان دیگر بررسی یا در ژورنال پزشکی منتشر نشده است.

منبع: مهر

برچسب‌ها:,

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=513
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما