• کد خبر: ۵۲۹۶۸
  • ۱۴۰۱-۰۸-۰۳ - : ۱۳:۴۷

اگر باران نیاید ؛ تهران تنها ۱۰۰ روز آب دارد

عضو شورای شهر تهران گفت: بر اساس گزارش مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب تهران، اگر باران نیاید و ورودی سدها کاهش داشته باشد و از آبهای زیر زمینی استفاده نشود ،۱۰۰ روز بیشتر تهران آب ندارد.

 به گزارش اقتصاد سالم؛ مهدی پیرهادی روز سه شنبه در جریان یکصدمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: میزان آب ۵ سد اطراف تهران بسیار پایین است و به گفته مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب اگر باران نیاید با توجه به شرایط فعلی، تهران ۱۰۰ روز بیشتر آب ندارد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه واقعیت‌ها را باید به مردم گفت، اظهار داشت: در سدهای اطراف تهران آب وجود ندارد و باید گفت آب نیست.

پیرهادی با بیان اینکه اکنون که در فصل پاییز و زمستان دچار کمبود آب هستیم باید برای فصل تابستان و سال‌های بعد چاره اندیشی کنیم، یادآور شد: چون واقعیت‌ها را به مردم نمی‌گوییم، مردم حساسیت موضوع را احساس نمی‌کنند.

وی تاکید کرد: بسیاری از مجموعه‌های دولتی و نهادهای عمومی از جمله شهرداری باید برای مصرف بهینه آب و برق اقدامات لازم را انجام داده و مبحث ۱۶ و ۱۹ ساختمان را اجرا کنند.

پیرهادی با بیان اینکه این موضوع را با استاندار تهران نیز مطرح کرده‌ام، اظهار داشت: ابتدا مجموعه‌های دولتی و نهادهای عمومی باید مبحث ۱۶ و ۱۹ را اجرایی و تعیین تکلیف کنند تا پس از آنها از شهروندان بخواهیم این مباحث را اجرایی کنند.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با ارائه تذکر دیگری در خصوص بحث سکونت پذیری شهر تهران گفت: از دولتمردان می‌خواهم نسبت به سکونت پذیری شهر تهران تجدیدنظر کنند چراکه تهران بیش از ۱۰ میلیون نفر گنجایش ندارد.

وی گفت: در شهر پرند حتی با گذر از ۴۰۰ متر به آب نمیرسیم؛ پرند ظرفیت گنجایش بیشتر و آب و برق هم ندارد.

وی با بیان اینکه مدیرعامل آب و فاضلاب بارها طی نامه‌های مختلف اعلام کرده است که شهر پرند ظرفیت ندارد، گفت: بر اساس اعلام مجموعه آب و فاضلاب، شهر پرند برای سکونت پذیری بیشتر آب و زیرساخت ندارد.

پیرهادی همچنین از تصویب آئین‌نامه کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی توسط دولت تقدیر کرد و اظهار داشت: تصویب این آئین‌نامه اتفاق خوبی در حوزه محیط زیست بوده است.

وی تاکید کرد: نخستین بار است که قانون جامعی در بحث محیط زیست تصویب شده است.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=52968
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما