• کد خبر: ۶۳۹۹۸
  • ۱۴۰۲-۰۱-۰۵ - : ۱۲:۱۵

نفت برنت ۷۴ دلار و ۹۹ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۹۲ سنت معادل ۱‌.۲۱ درصد کاهش به ۷۴ دلار و ۹۹ سنت رسید.

 به گزارش اقتصاد سالم؛سقوط سهام بانکی در اروپا و اظهارات وزیر انرژی آمریکا مبنی‌بر این‌که پر کردن ذخایر استراتژیک این کشور احتمالاً سال‌ها طول می‌کشد، باعث کاهش قیمت نفت شده‌است.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۹۲ سنت معادل ۱‌.۲۱ درصد کاهش به ۷۴ دلار و ۹۹ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۷۰ سنت معادل ۱ درصد کاهش، ۶۹ دلار و ۲۶ سنت معامله می‌شود.

 آرام شدن بحران بخش بانک‌داری باعث افزایش قیمت هر دوی این شاخص‌های نفتی طی یک هفته گذشته شد. قیمت نفت خام برنت ۲.۸ درصد و قیمت نفت آمریکاست ۳.۸ درصد طی ۷ روز گذشته افزایش یافته است.

 سهام بانکی در اروپا سقوط کرده است. بانک‌های دویچه و یو‌بی‌اس به‌خاطر نگرانی درمورد احتمال ادامه بدترین مشکلاتی که این بخش از بحران مالی ۲۰۰۸ با آن مواجه بوده، آسیب دیده‌اند.

 جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا یک اجلاس برنامه‌ریزی نشده شورای نظارت بر ثبات مالی در روز جمعه برگزار کرد.

 شاخص دلار ۰.۶ درصد در برابر سایر ارزهای دنیا افزایش یافته است، که خرید نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده و بر قیمت آن فشار می‌آورد.

 کاخ سفید در ماه اکتبر اعلام کرد وقتی قیمت نفت به حدود ۶۷ تا ۷۲ دلار در هر بشکه برسد، پر کردن ذخایر استراتژیک نفتی را آغاز می‌کند. اما وزیر انرژی آمریکا در روز پنجشنبه گفت بهره بردن از این قیمت برای پر کردن ذخایر استراتژیک که به پایین‌ترین سطح از ۱۹۸۳ رسیده است، چندان آسان نیست.

 تحلیلگران انتظار دارند افزایش تقاضا برای نفت در چین به‌عنوان بزرگ‌ترین واردکننده نفت دنیا از قیمت آن حمایت کند.

برچسب‌ها:,

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=63998
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما