• کد خبر: ۵۷۷۶۸
  • ۱۴۰۱-۱۰-۰۶ - : ۱۰:۱۳

به زودی؛عرضه چانگان CS35 پلاس در بورس کالا

مدیرعامل بانک تجارت و تعدادی از معاونان این بانک ضمن حضور در سایپا و بازدید از خطوط تولید این شرکت، در جلسه ای با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در خصوص افزایش تعامل بین دو مجموعه به گفتگو نشست.

 به گزارش اقتصاد سالم؛در این مراسم محمدعلی تیموری ضمن تقدیر از حمایت بانک تجارت از تولید در سایپا گفت: از ابتدای حضورم در سایپا و در شرایط سخت مالی،  بانک تجارت با حضور و حمایت، سایپا را تنها نگذاشت و به تولید کمک کرد.

او افزود: امسال سایپا ۹۰ هزار خودرو بیشتر از سال گذشته تولید و عرضه کرده است که این مهم با تلاش همه همکاران در گروه سایپا محقق شده است.

تیموری با بیان اینکه فروش سایپا از ۳۶ هزار میلیارد تومان در سال گذشته به بیش از ۷۶ هزار میلیارد تومان در سال جاری رسیده، گفت: این افزایش تولید و تحویل محصولات قطعا با حمایت سیستم بانکی صورت گرفته است که بانک تجارت بیش از   ۶۰ درصد این حمایت و ایجاد نقدینگی را از طریق اوراق گام، SCF و تمام ابزارهای مالی که بانک مرکزی مصوب کرده در اختیار تولید قرار داده است.

او تاکید کرد: سایپا در شرایط فعلی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان فروش و درآمد خواهد داشت و به عنوان اولین شرکت، خودروهای چانگان را در سه مدل وارد خواهد کرد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: از هفته بعد اولین عرضه خودرو چانگان CS35 پلاس در بورس کالا انجام خواهد شد و انتظار داریم بانک تجارت در واردات خودرو نیز حمایت لازم را داشته باشد.

او افزود: سایپا در شرایط کنونی توانسته واردات خودرو را که به انتظار همگانی تبدیل شده در قالب خودروهایSUV زیر ۱۰ هزار دلار ، با قیمت و کیفیت بین المللی وارد کند.

تیموری با بیان اینکه تیراژ تولید روزانه حال حاضر گروه سایپا بیش از ۲ هزار دستگاه است، افزود: برنامه سال آینده گروه سایپا، تولید روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو از محصولات جاری و ۵۰۰ دستگاه مونتاژ و واردات به صورت CBU است که جمعا تولید روزانه ۳ هزار دستگاه را در دستور کار داریم و با تولید و عرضه این تعداد خودرو، درآمد سایپا به بیش از  ۲۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید و این تعداد تولید بدون داشتن نقدینگی و حمایت سیستم بانکی امکان پذیر نیست و انتظار داریم که بانک تجارت این حمایت را از تولید داشته باشد.

او با بیان اینکه طبق وعده به مردم عزیزمان، گروه سایپا تا بهمن سال آینده ۸ مدل خودرو جدید عرضه خواهد کرد،تصریح کرد: تا اوایل فصل تابستان سال آینده ۶ مدل خودرو گروه خودروسازی سایپا آماده عرضه خواهد شد. همچنین خودرو آریا هم با تغییر قوای محرکه این خودرو با موتور ۲ لیتری میتسوبیشی و تبدیل داشبورد سخت به نرم آن با بالاترین کیفیت و با گارانتی ۵ ساله عرضه خواهد شد و این محصولات در این سطح کیفیت نیاز به نقدینگی بیشتر و حمایت مالی دارد و امیدواریم همچون گذشته بانک تجارت در کنار تولید قرار بگیرد.

در این مراسم مدیرعامل بانک تجارت نیز ضمن تبریک به مدیرعامل و کارکنان گروه سایپا گفت: بعد از یکسال که از بازدید اول بنده از سایپا گذشته کاملا تحولات و تغییرات مثبت این مجموعه قابل مشاهده و تحسین است.

هادی اخلاقی فیض افزود: در شرایط بسیار سختی و توقعاتی که از این مجموعه وجود دارد خوشبختانه سایپا برنامه ریزی خوبی داشته که توانسته ارتقای کیفی محصولات را فراهم کند و با کنترل قیمت، تقاضا را به شکل منطقی پاسخگو باشد.

او ضمن تبریک به عملکرد گروه سایپا در تولید، افزود: امیدوارم این مسیر اصلاحی که در پیش گرفته شده در تولید و مدیریت اقتصادی مجموعه تداوم پیدا کند و شاهد توفیقات بیشتر این مجموعه باشیم.

مدیرعامل بانک تجارت تصریح کرد: برنامه های متنوعی در سبد توسعه محصول سایپا وجود دارد و بانک تجارت با توجه به توافقی که از سال گذشته با سایپا داشته تلاش دارد با تمام مجموعه های وابسته به هلدینگ سایپا، تامین کنندگان و قطعه سازان به هر شکل ممکن در قالب سیستم های جدید مالی امکانی را فراهم کند که دغدغه های مالی این مجموعه ها به حداقل برسد.

او افزود: بر این اساس بانک تجارت با حمایت هایی که از بازار سرمایه و بازار پول صورت داده، تلاش کرده طرح ها و برنامه های موفق خود را با حداکثر بازدهی مورد انتظار به منصه ظهور برساند و بتواند از آن نتیجه بگیرد.

 اخلاقی فیض تاکید کرد: از سال گذشته تلاش کردیم با اتکا به بازار سرمایه و انتشار انواع اوراق تامین سرمایه، حمایت طرح های توسعه سایپا را تدارک ببینیم و با استفاده از ابزارهای داخلی نظیر گام و انواع الی سی های داخلی و ظرفیت های که در سطح بین الملل وجود دارد در تامین نیازمندی های داخلی و خارجی سایپا به هر نحو ممکن تلاش کنیم و با ظرفیت های بانک تجارت در این بخش در کنار گروه سایپا باشیم تا کمترین دغدغه را داشته باشند.

او افزود: بر اساس مذاکراتی که با مدیرعامل سایپا داشتیم، مقرر شد در قالب یک برنامه جامع مالی از برنامه های آتی سایپا و زیر مجموعه های آن حمایت لازم را داشته باشیم.

مدیرعامل بانک تجارت گفت: این حمایت از تامین کنندگان، قطعه سازان، مجموعه های خدمات پس از فروش و حوزه های تولید که نیاز به حمایت از داخل کشور و تامین مواد اولیه دارند صورت می پذیرد.

او با بیان اینکه بر اساس توافق اولیه در سال گذشته همکاری مناسبی ایجاد شده و امسال این مهم به حد قابل قبولی رسیده گفت: در سال آینده ابعاد تعاملات بانک تجارت با سایپا با توجه به برنامه های متنوعی که سایپا جهت تولید محصولات جدید و ارتقای کیفی محصولات جاری در دستور کار قرار داده افزایش خواهد یافت چراکه نیاز به سرمایه گذاری و تامین مالی وجود دارد.

اخلاقی فیض تصریح کرد: با توجه به بهبود قابل توجه مالی که در سایپا نسبت به سال گذشته انجام شده این امکان وجود دارد که بانک با ظرفیت بیشتری در کنار سایپا باشد.

لینک کوتاه : https://eghtesadsalem.com/?p=57768
نظرات کاربران :

مطالب مندرج در بخش "کامنت"، نظراتِ مخاطبانِ سایت بوده و پایگاه خبری اقتصاد سالم قادر به تائید یا ردِّ صحت یا درستی آنها نیست و مسئولیتی در قبال این نظرات ندارد.

دیدگاه شما